Airco Diet Invest ApS
CVR 40743227
·
Aktiv
· Anpartsselskab
Stamdata
| CVR-nummer | 40743227 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2019-08-28 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-05-24 |
Beliggenhed
| adresse | Ejgårdsvej 28, 2920 Charlottenlund |
| by | 2920 Charlottenlund |
| kommune | GENTOFTE Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | BUUS JENSEN I/S STATSAUTORISEREDE REVISORER |
aktører og ejere
Ejere
| EMMAKA HOLDING ApS · CVR 30595556 | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 18.09.2019 |
| PP II Invest III ApS · CVR 40733396 | Legal ejer | 66,67–89,99 % | Fra: 18.09.2019 |
Direktion
| Thomas Bechmann | Direktør | Fra: 28.08.2019 |
Stiftere
| PP II Invest III ApS · CVR 40733396 | Stifter | Fra: 28.08.2019 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AIRCO DIET A/S | 31052319 |
50–66,66 % *
Ejerudvikling 50–66,66 %: fra 21.05.2025 50–66,66 %: 26.08.2020 – 25.11.2022 |
21.05.2025 | Aktiv | 69.560.000 | 43.956.000 |
Stifter af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Airco Process Technology Holding ApS | 45416003 | 19.02.2025 | Aktiv | -2.129.522 | 32.921.219 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | 10.386 | -13.580 | -30.281 | -14.380 | -26.625 | -74.598 |
| Driftsresultat | 10.386 | -13.580 | -30.281 | -14.380 | -26.625 | -74.598 |
| Resultat før skat | 32.025.010 | 164.353 | 2.391.417 | 1.496.988 | 4.117.288 | 21.127.548 |
| Årets resultat | 32.037.315 | 181.975 | 2.449.484 | 1.702.563 | 4.117.288 | 21.094.077 |
| Egenkapital | 36.767.100 | 25.529.785 | 25.347.810 | 25.221.638 | 23.519.074 | 19.401.787 |
| Aktiver i alt (balance) | 36.804.600 | 25.544.785 | 32.316.385 | 31.911.695 | 29.967.865 | 25.618.031 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 37.500 | 15.000 | 6.968.575 | 6.690.057 | 6.448.791 | 6.216.244 |
| Likvide beholdninger | 262.178 | 248.690 | 205 | 57.081 | 49.146 | 75.771 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 1 | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 78,4 % | 79,0 % | 78,5 % | 75,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-11 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-30 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-21 Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-25 Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-05-06 Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-18 Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |