PP II Invest III ApS
CVR 40733396
·
Aktiv
· Anpartsselskab
Stamdata
| CVR-nummer | 40733396 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2019-08-23 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-11-28 |
Beliggenhed
| adresse | Ejgårdsvej 28, 2920 Charlottenlund |
| by | 2920 Charlottenlund |
| kommune | GENTOFTE Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | BUUS JENSEN I/S STATSAUTORISEREDE REVISORER |
aktører og ejere
Ejere
| Jan Struve | Legal ejer | 20–24,99 % | Fra: 31.10.2025 |
| TAARN INVEST ApS · CVR 26908167 | Legal ejer | 10–14,99 % | Fra: 18.09.2019 |
| Pentaco Partners II A/S · CVR 37044997 | Legal ejer | 66,67–89,99 % | Fra: 18.09.2019 |
Direktion
| Thomas Bechmann | Direktør | Fra: 23.08.2019 |
Stiftere
| Pentaco Partners II A/S · CVR 37044997 | Stifter | Fra: 23.08.2019 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Airco Diet Invest ApS | 40743227 |
66,67–89,99 % *
Ejerudvikling 66,67–89,99 %: fra 18.09.2019 100 %: 28.08.2019 – 17.09.2019 |
18.09.2019 | Aktiv | 32.037.315 | 36.767.100 |
Stifter af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Airco Diet Invest ApS | 40743227 | 28.08.2019 | Aktiv | 32.037.315 | 36.767.100 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -23.502 | -16.002 | -10.002 | -10.851 | -16.250 | -16.430 |
| Driftsresultat | -23.502 | -16.002 | -10.002 | -10.851 | -16.250 | -16.430 |
| Resultat før skat | 23.939.261 | 11.210 | 1.709.409 | 1.148.623 | 2.958.511 | 15.594.114 |
| Årets resultat | 23.949.178 | 19.666 | 1.714.668 | 1.248.723 | 2.958.511 | 15.594.114 |
| Egenkapital | 25.143.511 | 15.794.333 | 15.774.667 | 15.802.481 | 14.553.758 | 11.595.247 |
| Aktiver i alt (balance) | 27.593.717 | 19.639.691 | 19.153.421 | 19.070.528 | 17.693.211 | 14.621.497 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 2.450.206 | 3.845.358 | 3.378.754 | 3.268.047 | 3.139.453 | 3.026.250 |
| Likvide beholdninger | 18.392 | 492.352 | 114.360 | 54.201 | 53.906 | 70.156 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 91,1 % | 80,4 % | 82,4 % | 82,9 % | 82,3 % | 79,3 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-11 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-30 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-21 Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-25 Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-05-06 Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-18 Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |