NSF IV Living Liberty Co-investment K/S
CVR 42854336
·
Aktiv
· Kommanditselskab
Stamdata
| CVR-nummer | 42854336 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Kommanditselskab |
| stiftet | 2021-11-24 |
| kapital | DKK 29.901.000 |
| sidst opdateret | 2026-05-22 |
Beliggenhed
| adresse | Southamptongade 4, 2150 Nordhavn |
| by | 2150 Nordhavn |
| kommune | KØBENHAVN Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB |
aktører og ejere
Ejere
| NREP NSF IV Holding 2 S.à. r.l | Legal ejer | 50–66,66 % | Fra: 24.11.2021 |
| NREP NSF IV CIV IV Holding S.à r.l | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 24.11.2021 |
Direktion
| NSF IV Living Liberty Co-investment Komplementarselskab ApS · CVR 42849243 | Direktør | Fra: 24.11.2021 |
Øvrige
| NSF IV Living Liberty Co-investment Komplementarselskab ApS · CVR 42849243 | Interessenter | Fra: 24.11.2021 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ASX 2021 Holding ApS | 40831339 | 100 % | 14.02.2022 | Aktiv | -183.834 | -638.931 |
| ASX 2022 Holding ApS | 40831355 | 100 % | 15.12.2021 | Aktiv | -208.830 | -956.980 |
| NSF IV Living Egedal II ApS | 43390759 | 100 % | 11.07.2022 | Aktiv | -934.077 | -2.966.928 |
| NSF IV Living Fasanrækkerne ApS | 43604880 | 100 % | 14.10.2022 | Aktiv | 55.701 | 29.168.179 |
| NSF IV Living Liberty Teglværkskvarteret ApS | 42882577 | 100 % | 30.11.2021 | Aktiv | 1.434.960 | 34.067.213 |
| NSF IV Living Møntmesterhus ApS | 43562908 | 100 % | 03.10.2022 | Aktiv | -4.422.303 | 10.774.519 |
Stifter af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| NSF IV Living Egedal II ApS | 43390759 | 11.07.2022 | Aktiv | -934.077 | -2.966.928 | |
| NSF IV Living Fasanrækkerne ApS | 43604880 | 14.10.2022 | Aktiv | 55.701 | 29.168.179 | |
| NSF IV Living Liberty Teglværkskvarteret ApS | 42882577 | 30.11.2021 | Aktiv | 1.434.960 | 34.067.213 | |
| NSF IV Living Møntmesterhus ApS | 43562908 | 03.10.2022 | Aktiv | -4.422.303 | 10.774.519 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 319.089.000 | -236.530 | -219.052 | 151.163 | -10.000 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 260.553.000 | — | -596.216 | -1.220.804 | — |
| Årets resultat | 202.214.000 | -3.638.218 | -596.216 | -1.220.804 | -10.142 |
| Egenkapital | 502.206.000 | 54.187.970 | 57.826.188 | 51.222.404 | 16.757.202 |
| Aktiver i alt (balance) | 2.269.383.000 | 504.128.086 | 503.198.755 | 467.691.124 | 19.120.535 |
| Selskabskapital | 29.901.000 | 29.901.092 | 29.901.092 | 22.701.092 | 1.002 |
| Gæld i alt | 1.608.263.000 | 449.940.116 | 445.372.567 | 416.468.720 | 2.363.333 |
| Likvide beholdninger | 33.790.000 | 808.088 | 43.398.270 | 4.166.468 | 1.000 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 22,1 % | 10,8 % | 11,5 % | 11,0 % | 87,6 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-30 Revisor: PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-05-27 Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-17 Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-28 Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-07-05 Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |