JK Investment ApS
CVR 39203251
·
Aktiv
· Anpartsselskab
Stamdata
| CVR-nummer | 39203251 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-01-01 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2025-05-21 |
Beliggenhed
| adresse | Kathrinevej 3, 2900 Hellerup |
| by | 2900 Hellerup |
| kommune | GENTOFTE Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Ulrik Nørskov |
aktører og ejere
Ejere
| Jesper Knutssøn | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.01.2018 |
Direktion
| Jesper Knutssøn | Direktør | Fra: 01.01.2018 |
Stiftere
| Jesper Knutssøn | Stifter | Fra: 01.01.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Saga IX GP ApS | 43498525 |
15–19,99 % *
Ejerudvikling 15–19,99 %: fra 30.10.2024 10–14,99 %: 07.09.2022 – 29.10.2024 |
30.10.2024 | Aktiv | 1.890 | 46.981 |
| Saga IX Management Invest GP ApS | 43679945 |
15–19,99 % *
Ejerudvikling 15–19,99 %: fra 30.10.2024 10–14,99 %: 01.12.2022 – 29.10.2024 |
30.10.2024 | Aktiv | -19.368 | 26.988 |
| Saga IX Management Invest K/S | 43682709 |
5–9,99 % *
Ejerudvikling 5–9,99 %: fra 30.10.2024 0 %: 21.12.2022 – 29.10.2024 20–24,99 %: 02.12.2022 – 20.12.2022 |
30.10.2024 | Aktiv | 111.000 | 1.570.000 |
| Saga Private Equity ApS | 38985752 |
15–19,99 % *
Ejerudvikling 15–19,99 %: fra 30.10.2024 10–14,99 %: 03.01.2018 – 29.10.2024 |
30.10.2024 | Aktiv | — | — |
| Saga VII GP ApS | 39374382 |
15–19,99 % *
Ejerudvikling 15–19,99 %: fra 30.10.2024 10–14,99 %: 14.05.2018 – 29.10.2024 |
30.10.2024 | Aktiv | 5.021 | 79.787 |
| Saga VII Management Invest GP ApS | 39374366 |
15–19,99 % *
Ejerudvikling 15–19,99 %: fra 30.10.2024 10–14,99 %: 14.05.2018 – 29.10.2024 |
30.10.2024 | Aktiv | -12.934 | 82.324 |
| Saga VII Management Invest K/S | 39375125 |
0 % *
Ejerudvikling 0 %: fra 30.10.2024 0 %: 30.04.2019 – 29.10.2024 |
30.10.2024 | Aktiv | 269.000 | 3.198.000 |
| Saga VIII GP ApS | 41654139 |
15–19,99 % *
Ejerudvikling 15–19,99 %: fra 30.10.2024 10–14,99 %: 04.09.2020 – 29.10.2024 |
30.10.2024 | Aktiv | 1.155 | 45.190 |
| Saga VIII Management Invest GP ApS | 42075957 |
15–19,99 % *
Ejerudvikling 15–19,99 %: fra 30.10.2024 10–14,99 %: 29.01.2021 – 29.10.2024 |
30.10.2024 | Aktiv | -18.588 | 33.166 |
| Saga VIII Management Invest K/S | 42078573 |
0 % *
Ejerudvikling 0 %: fra 30.10.2024 0 %: 26.02.2021 – 29.10.2024 20–24,99 %: 29.01.2021 – 25.02.2021 |
30.10.2024 | Aktiv | 549.000 | 4.003.000 |
| Saga X GP ApS | 45890031 | 15–19,99 % | 18.09.2025 | Aktiv | — | — |
| Saga X Management Invest GP ApS | 46226429 | 15–19,99 % | 30.01.2026 | Aktiv | — | — |
| Saga X Management Invest K/S | 46228642 |
0 % *
Ejerudvikling 0 %: fra 27.03.2026 25–33,32 %: 03.02.2026 – 26.03.2026 |
27.03.2026 | Aktiv | — | — |
Stifter af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Saga X GP ApS | 45890031 | 18.09.2025 | Aktiv | — | — | |
| Saga X Management Invest GP ApS | 46226429 | 30.01.2026 | Aktiv | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -38.047 | -27.215 | -27.036 | -15.116 | -13.186 | -26.427 |
| Driftsresultat | -38.047 | -27.215 | -27.036 | -15.116 | -13.186 | -26.427 |
| Resultat før skat | 4.753.937 | 3.762.705 | 2.681.000 | 2.669.733 | 2.087.877 | 1.265.955 |
| Årets resultat | 4.749.480 | 3.762.705 | 2.681.000 | 2.669.733 | 2.087.877 | 1.265.955 |
| Egenkapital | 11.938.720 | 8.789.240 | 6.626.535 | 4.945.535 | 2.775.802 | 687.925 |
| Aktiver i alt (balance) | 11.949.005 | 8.799.525 | 7.657.471 | 5.975.821 | 3.806.088 | 1.718.211 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 10.285 | 10.285 | 1.030.936 | 1.030.286 | 1.030.286 | 1.030.286 |
| Likvide beholdninger | 2.155.188 | 481.792 | 988.294 | 3.710.516 | 1.578.751 | 578.880 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 86,5 % | 82,8 % | 72,9 % | 40,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-05-28 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-13 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-10 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-30 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-14 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-06-11 Revisor: BUUS JENSEN, Statsautoriserede revisorer XBRL (rådata) |