KM INVEST 1 ApS
CVR 35411364
·
Aktiv
· Anpartsselskab
Stamdata
| CVR-nummer | 35411364 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2013-08-11 |
| kapital | DKK 80.000 |
| sidst opdateret | 2025-05-20 |
Beliggenhed
| adresse | Lerbjergvej 4, 2650 Hvidovre |
| by | 2650 Hvidovre |
| kommune | HVIDOVRE Kommune |
Branche
| hovedbranche | Finansielle holdingselskaber (642110) |
Revisor
| firma | Harboe & B. · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Mads Harboe Nørring |
aktører og ejere
Ejere
| Klavs Storm Svendsen | Legal ejer | 100 % | Fra: 11.08.2013 |
Direktion
| Klavs Storm Svendsen | Direktør | Fra: 11.08.2013 |
Stiftere
| Klavs Storm Svendsen | Stifter | Fra: 11.08.2013 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dedicatio ApS | 35249613 |
100 % *
Ejerudvikling 100 %: fra 31.12.2016 50–66,66 %: 11.08.2013 – 30.12.2016 |
31.12.2016 | Aktiv | 172.318 | 201.593 |
Stifter af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CA Investor P/S | 44005247 | 11.04.2023 | Aktiv | -30.605 | 7.319.833 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 12.545 | 69.097 | 67.611 | 62.425 | 67.780 | -5.000 |
| Driftsresultat | 12.545 | 69.097 | 67.611 | 62.425 | 67.780 | — |
| Resultat før skat | 102.298 | 258.133 | 34.683 | -49.223 | -1.210 | -107.213 |
| Årets resultat | 93.476 | 251.342 | 26.617 | -57.613 | 16.889 | -107.213 |
| Egenkapital | 1.861.629 | 1.768.153 | 1.516.811 | 1.490.194 | 1.547.808 | 1.530.919 |
| Aktiver i alt (balance) | 5.835.623 | 2.235.206 | 2.033.748 | 1.958.549 | 2.027.509 | 2.039.023 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Gæld i alt | 3.973.994 | 467.053 | 516.937 | 468.355 | 479.701 | 508.104 |
| Likvide beholdninger | 5.000 | 29.487 | 55.661 | 19.846 | 55 | 260 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Soliditetsgrad | 31,9 % | 79,1 % | 74,6 % | 76,1 % | 76,3 % | 75,1 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-07-31 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-07-31 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-08-14 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-08-14 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-08-09 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-07-22 Revisor: Harboe & B. XBRL (rådata) |