LENSCHAU HOLDING ApS
CVR 32478530
·
Aktiv
· Anpartsselskab
Stamdata
| CVR-nummer | 32478530 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2009-10-09 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2026-02-04 |
Beliggenhed
| adresse | Asminderødhave 35, 3480 Fredensborg |
| by | 3480 Fredensborg |
| kommune | FREDENSBORG Kommune |
Branche
| hovedbranche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Revisor
| revisor | Sønderup Godkendt Revisionsaktieselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Morten Lenschau Hansen | Legal ejer | 100 % | Fra: 09.10.2009 |
Direktion
| Morten Lenschau Hansen | Direktør | Fra: 09.10.2009 |
Stiftere
| Morten Lenschau Hansen | Stifter | Fra: 09.10.2009 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| WMH Holding ApS | 42643580 | 33,33–49,99 % | 01.09.2021 | Aktiv | 8.563.836 | 19.848.432 |
Stifter af
| virksomhed | CVR | ejerandel | fra | status | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|---|---|
| WMH Holding ApS | 42643580 | 01.09.2021 | Aktiv | 8.563.836 | 19.848.432 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.000 | -5.368 | -10.549 | -3.752 | -19.597 | -28.848 |
| Driftsresultat | -15.000 | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 2.840.435 | 2.050.321 | 887.983 | 568.809 | 713.990 | -12.889.289 |
| Årets resultat | 2.840.435 | 2.050.321 | 887.983 | 568.809 | 713.990 | -12.889.289 |
| Egenkapital | 6.768.290 | 4.057.855 | 2.129.534 | 1.359.351 | 790.543 | 76.553 |
| Aktiver i alt (balance) | 6.772.040 | 4.061.705 | 2.133.384 | 1.363.201 | 794.293 | 80.303 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 3.750 | 3.850 | 3.850 | 3.850 | 3.750 | 3.750 |
| Likvide beholdninger | 137.161 | 32.191 | 34.478 | 162.819 | 40.172 | 80.303 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | 99,7 % | 99,5 % | 95,3 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-02-26 Revisor: Sønderup Godkendt Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-02-28 Revisor: REVISIONSKONTORET I FAXE XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-02-19 Revisor: REVISIONSKONTORET I FAXE XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-02-28 Revisor: REVISIONSKONTORET I FAXE XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-05-13 Revisor: REVISIONSKONTORET I FAXE XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-06-03 Revisor: REVISIONSKONTORET I FAXE XBRL (rådata) |